Haberler

Eğitime Katkı Ödülleri Teşekkür Beratı.

Eğitime Katkı Ödülleri Teşekkür Beratı.

81 il 81 anaokulu projemiz kapsamında Milli Eğitim Bakanımız sayın Ziya Selçuk tarafından verilen Eskişehir anaokulumuz için teşekkür beratımız.

Türk Kızılay İstanbul Şubesinin hayata geçirdiği "81 İl 81 Anaokulu Projesi" kapsamında Eskişehir'in merkez Tepebaşı ilçesine bağlı Kardeşler Ortaokulu bahçesinde geçtiğimiz Mart ayında açılışı yapılan anaokulu projemiz kapsamında Milli Eğitim Bakanımız sayın Ziya Selçuk bey Şube Başkanımız sayın Mehmet Uğurelli beye teşekkür beratlarını katıldıkları bir törende takdim ettiler.

Eskişehir Gülay Kanatlı Ortaokulu'nun açılışına katılan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, burada yaptığı konuşmada, okul açılışlarının ya da okul yaptırmanın Türkiye'nin geleceği ve refahı için büyük umutları yüreklere doldurduğunu belirtti.

Eğitimde kalitenin yükselmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Selçuk, şöyle konuştu:

"Devlet olarak Türkiye'de çok sayıda okul yapıyoruz. Birçok binayı inşa ediyoruz. Hayırseverlerimizin de desteği çok önemsiyoruz. Bu okullar hep beraber olduğunda, millet-devlet el ele verdiğinde daha başka bir anlam taşıyor. Buradaki sosyal sermaye, buradaki hatıranın getirdiği zenginlik bu okullara başka bir değer katıyor. Milli Eğitim Bakanlığı olarak önümüzdeki süreçte, Türkiye'de eğitimde fiziksel altyapının, dijital altyapının ve insan kaynaklarına ilişkin altyapının giderek zenginleşmesi, daha değerli hale gelmesi için elimizden geleni ziyadesiyle yapmaya çalışıyoruz. Bir ülke ve millet ödevi olan bu eğitim meselesine herkesin gönülden katkı verdiğini biliyorum. Bu okulda inşallah çok güzel hizmetler, çok güzel eğitim-öğretim imkanları doğacak. Ülkemizin geleceğine çok daha umutla bakabileceğiz."

Bağış Yap