Kızılay Annesi Bağış Yap

Kızılay Annesi

“Gelecek Nesiller Desteğiniz ile Büyüsün…”

1868 yılında kurulan Türk Kızılayı, 148 yıldır ülkemizde 700’den fazla şube yapılanması ile hizmet veren en büyük sivil toplum kuruluşudur.  Yoksul ve muhtaç insanlara barınma, beslenme ve sağlık yardımı ulaştırmak için önemli görevler üstlenen Türk Kızılayı, kan, afet, uluslararası yardım, göç ve mülteci hizmetleri, sosyal yardım hizmetleri, sağlık, gençlik ve eğitim alanlarında faaliyette bulunmaktadır. İstanbul Şube Başkanlığı, Türk Kızılayı’nın, tüm faaliyetlerinde aktif rol almakta, amaç ve hedefler doğrultusunda ilkelerine ve misyonlarına bağlı şekilde hareket etmek sureti ile birçok projenin de neşet etmesine vesile olmaktadır. “Kızılay Annesi” projesi de bu projelerden biridir. Proje, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından desteklenmekte, Türk Kızılayı İstanbul Şube Başkanlığı Kadın Kolları tarafından yürütülmektedir.


“Kızılay Annesi” projesi temelde Kızılay’ın tüm faaliyetlerini, her alanda, Kızılay gönüllüsü Hanımefendiler ile yürütmenin yanında, odak noktasına eğitime ve öğretime muhtaç çocuklarımızın maddi ve manevi ihtiyaçlarını gidererek topluma kazandırılmasını ve evlatlarımızın kendi geleceklerini gerçekleştirme hayallerine katkı sunmayı amaç edinmektedir. Bu bağlamda “Kızılay Annesi” projesi özelde genç nesillerin eğitim ve öğretimlerine, geleceklerine katkı sunarken genelde ise topluma maddi ve manevi sürdürülebilir bir kalkınma yaşatacak, sosyo-kültürel motivasyonlar ile beslenmiş, sağlıklı, eğitimli gençlerin yetiştirilmesine hizmet etmeyi amaçlamaktadır. Bu vesile ile yetim, öksüz ve maddi imkânsızlıklar yaşayan çocuklarımızı anne şefkati ile bağrımıza basarak eğitimlerine destek vereceğiz. 15 Temmuz darbe girişimi ve temelindeki hadiseler gösterdi ki, evlatlarımıza temelden sahip çıkmamız gerekmektedir. Bu evlatlarımızın farklı çıkar gurupları tarafından eğitim, öğretim ve sahip çıkma bahaneleri ile kullanılmalarını engelleyerek vatanına milletine bağlı, faydalı ve bilinçli nesiller yetiştirmeyi hedef edinmekteyiz.

“Kızılay Annesi” Projesi çocuklarımız kadar annelerimizin de yoluna ışık tutmayı amaçlamaktadır. Kızılay Anneleri zor durumda olan çocuklarımıza anne şefkati ile elini uzatmakla kalmayıp zor durumda olan evlatlarımızın annelerine de annelik yapmayı, yürüdükleri meşakkatli yolda onlara yoldaşlık etmeyi ve evlatları uğruna üstlendikleri omuzlarındaki yükü hafifletmeyi kendilerine bir görev addetmektedir.

Böylesine manevi gücü ve motivasyonu yüksek bir projeye adım atmaktan Türk Kızılayı İstanbul Şubesi olarak büyük bir onur ve heyecan duymakla beraber hepinizi bu heyecan ve manevi değeri yüksek aksiyona ortak olmaya davet ediyoruz. Gelin bu küçük yüreklere birlikte annelik, annelerimize ise birlikte kardeşlik edelim.