Haberler

Hatice Ercüment Köylübay Kızılay Anaokulumuzun Açılışı Gerçekleşti.

Hatice Ercüment Köylübay Kızılay Anaokulumuzun Açılışı Gerçekleşti.

65. Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı ve 28. TBMM Başkanımız Sayın Binali Yıldırım'ın eşi Semiha Yıldırım Hanımefendi'nin himayelerinde yürütülen "81 İl 81 Anaokulu" projesi kapsamında ilimize yapılan Selçuklu Hatice-Ercüment Köylübay Kızılay Anaokulunun açılış töreni, 16 Eylül 2022 tarihinde gerçekleştirildi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'mızın söylenmesiyle başlayan programda Karatay İzzet Bezirci İlkokulu öğrencilerimizden oluşan halkoyunu ekibi gösteride bulundu. Kızılay Anaokulları Tanıtım Filminin izlenmesinin ardından Türk Kızılay İstanbul Merkez Şube Başkanı Mehmet Uğurelli açılış konuşmasını gerçekleştirdi. Konya'da açılışını gerçekleştirdikleri bu okulun 56. okul olduğunu vurguladı.  2023 yılı içerisinde 81'e ulaşmayı hedeflediklerini ifade etti.

Bağışçı aile adına konuşma yapan Bahar Büşra Köylübay ise burada bulunuyor olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek projeyi himaye eden Sayın Binali Yıldırım ve eşi Semiha Yıldırım Hanımefendi'ye teşekkür etti.

Türk Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık da 154 yıllık iyilik çınarı Kızılay'ın koordine ettiği çok önemli bir proje vesilesi ile bir araya geldiklerini ifade ederek Kızılay'ın çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay da medeniyetimizi yarınlara ancak güçlü bir eğitimle taşıyacağımızı ifade etti. Konya Modeli Belediyecilik anlayışı içerisinde eğitime her zaman destek olduklarını söyledi.

Konya Milletvekili ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta ise ülkemize çok önemli hizmetlerde bulunmuş Sayın Binali Yıldırım'ı okul açılışı vesilesi ile Konya'da ağırlamaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Semiha Yıldırım Hanımefendi'ye ve bu projede katkısı olan herkese teşekkür etti.

Valimiz Sayın Vahdettin Özkan da yaptığı konuşmada eğitimin insanın yaşam kalitesini artıran en önemli hizmet aracı olduğunu söyleyerek burada yapılan hizmetin önemine dikkat çekti. Selçuklu Hatice-Ercüment Köylübay Kızılay Anaokulunun açılışının hayırlı olmasını dileyerek projeyi himaye eden Semiha Yıldırım Hanımefendiye ve programı teşrif eden Sayın Binali Yıldırım'a teşekkür etti.

65. Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı ve 28. TBMM Başkanımız Sayın Binali Yıldırım da Konya'da böyle güzel bir açılış vesilesi ile bulunuyor olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Son 20 yıl içerisinde eğitime çok büyük yatırımlar yapıldığını belirterek Milli Eğitim Bakanlığımızın ana hedeflerinden birinin okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılması olduğunu ifade etti. Anaokulları açılış programının, çok büyük projelerden daha fazla kendisini heyecanlandırdığını belirterek burada insana dair bir yatırımın olduğunu sözlerine ekledi.

Yapılan duaların ardından okulun açılış programı gerçekleştirildi. Sayın Binali Yıldırım ve protokol üyeleri sınıfları gezerek eğitim alan öğrencilerle sohbet etti.

Programa 65. Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı ve 28. TBMM Başkanımız Sayın Binali Yıldırım ve eşi Semiha Yıldırım Hanımefendi, Valimiz Sayın Vahdettin Özkan, Konya Milletvekili ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta, Konya Milletvekilleri Orhan Erdem, Gülay Samancı, Hacı Ahmet Özdemir, Tahir Akyürek, Abdullah Ağralı, Ziya Altunyaldız ve Selman Özboyacı, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanları Ayşe Türkmenoğlu ve Mustafa Akış, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, Türk Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat Yiğit, Selçuklu Kaymakamı Eflatun Can Tortop, Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı ve protokol üyeleri katıldı.

Bağış Yap